Tiešsaistes klase pusaudžiem

11 līdz 14 gadus veciem pusaudžiem.

Apzinātības nodarbības notiek Zoom tiešsaistē

otrdienās no februāra līdz aprīlim.

Apzinātības un meditācijas nodarbības bērniem tiešsaistē ir 9 nodarbību cikls, kurā 15 bērnu grupa dodas "apzinātības ceļojumā", pieredzot dažādus apzinātības veidus – apzinātu ķermeni, elpu, domas, emocijas, apzinātu kustību, apzinātu ēšanu, kā arī “sirdsapzinātību” – pateicību, laba vēlēšanu un laipnību.

Šajās nodarbībās pēc "Mindful Schools" metodikas bērni pieredz īpaši vecuma grupai piemērotas spēles un aizraujošus vingrinājumus. Kopā ar bērniem dodamies klusumā, aicinot būt apzinātiem, redzēt, pamanīt, sajust, būt pilnībā klātesošiem. Nodarbībās arī apgūsim meditācijas praksi, kas vingrina būt mierīgākam un klātesošākam katrā dzīves situācijā.

Informācija par norisi
Nodarbības notiek Zoom tiešsaistes platformā otrdienās no plkst. 17:30 līdz 18:30 .

8., 15. un 22. februārī;
1., 8., 22. un 29. martā;
5. un 12. aprīlī.

Informācija par pieslēgšanos Zoom kļūs pieejama pēc reģistrācijas un

apmaksas veikšanas.
Dalībnieku skaits grupā nepārsniedz 15 dalībnieku.
Nodarbības vada "Mindful schools" sertificēts apzinātības
skolotājs bērniem un jauniešiem Ivo Strante.

- Kas ir apzinātība? Prāta spēks

- Apzināta pauze
- Sirdsapzinātība un laipnas domas

- Apzināta pastaiga

- Aizspriedumu apzināšanās

- Nomierinošas prakses

- Nosvērtība un iekšēja stabilitāte

- Sirsnība un piedošana

- Apzināta ēšana

Nodarbības izmaksas vienam dalībniekam – EUR 8.00 (EUR 72.00 par 9 nodarbību ciklu).

Kas ir apzinātība?

Apzinātība nozīmē saglabāt klātbūtni un katrā mirklī paturēt uzmanību uz mūsu domām, emocijām, ķermeņa sajūtām, kā arī apkārt notiekošo ar atvērtību un zinātkāri.

Apzinātība un vērīga attieksme pret apkārt notiekošo un sevi ir pamats ne tikai emocionālajai inteliģencei, bet arī spējai vadīt savu uzmanību, fokusēties. Mēs bieži lūdzam mūsu bērniem pievērst uzmanību, būt vērīgiem un pacietīgiem, jo tas taču ir tik svarīgi! Spēja koncentrēties, iedziļināties, vadīt savu uzmanību ir ļoti būtiska, lai mūsu bērni būtu sekmīgi gan mācībās, gan vēlāk, kļūstot pieaugušiem. Taču vai mēs esam viņiem kādreiz paskaidrojuši, kā to darīt? Kā spēt būt uzmanīgiem, vērīgiem un pacietīgiem, kad apkārtējā pasaule kļūst arvien ātrāka, skaļāka, nepacietīgāka? Kā vingrināt savu uzmanību, neaizdomāties, neaizsapņoties, bet būt pilnībā klātesošiem tajā, ko tie dara? Vai esam iedevuši kādu metodi vai instrumentu, kas tiem ļautu labāk koncentrēties un saglabāt mieru un spēju neapjukt, kā arī saglabāt fokusu stresā un satraukumos?

Nodarbību cikla mērķi.

Nodarbību mērķi ir attīstīt bērnos empātiju, spēju emocionāli pašregulēties un noturību pret stresu, kā arī spēju vadīt savu uzmanību.

Apgūt apzinātības vingrinājumus jeb prakses kā instrumentu visai dzīvei, lai pilnveidotu spēju fokusēties, vadīt savu uzmanību, kā arī sajust un iepazīt sevi. Uzzināt par emocijām un kā tās atspoguļojas ķermenī, kā arī atšķirību starp emociju un reakciju uz to. Uzzināt par veidiem, kā tikt galā ar satraukumiem un stresu. Izmēģināt un pieredzēt gan apzinātu, vērīgu klausīšanos, gan skatīšanos. Uzzināt par elpu un tās izmantošanu uzmanības vadīšanā un stresa mazināšanā. Pamanīt savas domas un iepazīt tās. Iemācīties labāk sajust un pieredzēt savu ķermeni.

Tiešsaistes nodarbību vada

Ivo Strante – “Klusuma Skolas” skolotājs, “Mindful Schools”(ASV) sertificēts apzinātības skolotājs, sertificēts kontemplācijas skolotājs “VIA Integralis” (Šveice).