Bilde.Kontemplacijas.jpg

Darbseminārs-meditācijas retrīts.
Kā apzinātības prakse var palīdzēt veidot harmoniskas attiecības ar bērnu?

2023 gada, 14. - 16. aprīlis.

Programmas apraksts

Vecāku loma nebūt nav viegla. Grūti iedomāties vecāku, kas pēc kārtējā konflikta ar bērnu nebūtu izjutis veselu pārdzīvojumu spektru, sākot ar apjukumu, beidzot ar dusmām, izmisumu un biedējošo sajūtu “esmu bezpalīdzīgs un, iespējams, svarīgāko par to, ko nozīmē būt tētim vai mammai, vēl nezinu”.

Kāpēc attiecībās ar bērnu rodas atsvešināšanās? Kāpēc gandrīz katra saruna beidzas ar konfliktu?  Kāpēc bērns mani nesaprot, vai – kāpēc man šķiet, ka es vairs nesaprotu, ko viņš vai viņa īsti grib?

Vecāku lomu varam uztvert kā pienākumu, nastu, uzdevumu, bet varam to atklāt arī kā mūsu garīgās izaugsmes ceļu, kurā aug un veidojas abas puses.

Tēmas

Bērnu audzināšanas garīgā dimensija.

Emocionālās līdzgaitniecības principi.

Apzinātībā balstītas metodes grūtību un pretestības brīžiem, kas palīdz augt ne vien bērniem, bet arī mums pašiem.

Kā veidot harmoniskas attiecības ar bērnu un būt viņa dzīvē “ne par maz, ne par daudz”?

Lekcijās pārrunāsim, kā mainīt skatījumu uz vecāku un bērnu attiecībām.

Mēģināsim noskaidrot, kas ir un kas nav vecāku uzdevumi.

Komunikācija ar dažādu vecumu bērniem.

Darbseminārā-retrītā tiek piedāvātas 3 lekcijas un dažādas apzinātības prakses; apmēram 4 h tiks veltītas meditācijas praksei.

Ja vēlaties piedalīties

1. Reģistrējieties kursam, aizpildot pieteikuma formu.

2. Apmaksājiet dalības maksājumu. (Informāciju par to saņemsiet uz e-pastu pēc reģistrācijas)

3. Jūs tiksiet iekļauti grupā un savlaicīgi saņemsiet visu informāciju sagatavošanos semināram.

Mērķauditorija: vecāki, kas vēlas labāk saprast un saprasties ar bērnu, kā arī iepazīt vai padziļināt meditācijas praksi.

Maksimālais dalībnieku skaits – 20 cilvēku.

Retrītu vada Inese un Ivo Strantes. Viņi ir Lassalle Kontemplationsschule via integralis sertificēti kontemplācijas skolotāji, kā arī bērnu un jauniešu apzinātības centra “Klusuma Skola” vadītāji. Inese un Ivo jau daudzus gadus nodarbojas ar meditācijas mācīšanu bērniem, īpaši pusaudžiem. Inese Strante ir grāmatas “Apzinātības spēļu kartītes” autore.

Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv.

Kursa maksa:   399,30 EUR (ieskaitot PVN).
Cenā iekļautas 6 ēdienreizes un nakšņošana (2 naktis) vienvietīgās istabās.

Kursa darba kārtība
Piektdiena, 14. aprīlis plkst. 18.00 - sākums